Hvor er det fedt at høre fra jer, at alt går godt. Det lyder vildt spændende det i allerede har oplevet.
Jeg kan forstå, at du har været glad for det gode råd ang. desinfektion. ha ha.
De har jo ikke toiletter ligesom i DK.
Vi tænker meget på dig, og det er dejligt, at kunne følge lidt med i hvad i oplever.
Pas på jer selv.
P.s) Benjamin siger, du skal passe på "negerbollerne" ha ha.
Kæmpe krammere Melissa og Benjamin
Allan Agerbak
kan i ikke uploade nogle billeder og forsat god tur
Camilla
Kaere Mette, Jan, Marcus og Andreas!
Tak for jeres besked! :-) Vi nyder netop nu livet paa Zanzibar. Haaber at I alle har det godt! I ka nu laese vores foerste blogindlaeg.
Kaerlige hilsner Camilla
Camilla
Hej mor, Peter og Caroline!
Jeg har ikke modtaget nogen sms ang. indstillinger for udenlandstelefoni? Men den anden ang. opkald fik jeg :-) Du ka fortaelle alle derhjemme at vi har det super godt. Vi sidder paa et hotel paa Zanzibar lige nu. Og vi har netop lagt en blog ind! Jeg taenker paa jer og haaber at I har det godt. Giv soes et kaempe knus fra mig. Skriver lige en laengere mail til jer, saa vil du ikke lige sende din mail mutti? Kaerlige knus fra Camilla
Camilla
Hej Gitte! Tak for jeres hilsen fra Danmark, vi har det rigtig godt alle tre. Vi har netop lagt et blogindlaeg ind. Haaber at alt er vel hos jer i Danmark! Taenker ogsaa paa jer Kaempe knus fra Camilla
Anne Smed
Godaften sveske.
Jeg skrev denne besked til dig på facebook dagen inden du tog afsted, men er ikke sikker på, du har fået den? Derfor sender jeg den også lige her for en sikkerheds skyld.
Jeg skriver bare lige for at ønske dig en rigtig god tur i morgen. Jeg håber at du når at få min besked inden du tager afsted. Turde ikke at skrive en sms, da du jo har lidt problemer på den front.
Men som sagt vil jeg ønske dig en super god tur. Jeg håber du kommer til at få den største oplevelse i dit liv, og at I får det alt for fedt. Du skal bare vide at jeg er SÅ misundelig på dig! :-) Jeg håber ikke, at nervøsiteten over at skulle afsted, har taget alt for megen overhånd og overskygger spændingen. Men ellers ændrer det sig nok allerede, når I sidder i flyet og kan mærke, at I er på vej. Det bliver så godt for jer.
Ved at du har haft det lidt svært med at forlade Rasmus derhjemme. Men jeg er sikker på, at det hele nok skal gå. Tingene mellem Simon og jeg er ikke for gode lige nu, og jeg aner ikke, hvor vi er om et par måneder. Det er rigtig hårdt at være usikker på noget, som har været ens faste holdepunkt i 2 ½ år. Derfor ville jeg virkelig ønske at jeg var i dit sted, og kunne forlade det hele i morgen.
Til sidst vil jeg bare fortælle dig at jeg elsker dig, og at I skal passe rigtig godt på jer selv og hinanden. Jeg vil gerne have dig hjem hel :-) Håber og ved at det bliver fantastisk og jeg vil følge ivrigt med herhjemme! Vi venter på dig og glæder mig til vi ses om 4 måneder!
Der er sket lidt ændringer med min fremtid nu. Jeg har, efter lang tids overvejelse og mange søvnløse nætter, besluttet mig for at tage på Suhrs Husholdningsskole. Har haft ringet til dem i dag, og de har lige ét værelse tilbage på skolen.
Min beslutning afhænger meget af, at jeg endnu ikke har formået at få mig et fast arbejde. Jeg har derfor brug for at komme ud og opleve noget, så jeg ikke bare sidder herhjemme og venter på Simon.
Jeg regner med, at tage derover på søndag, og opholdet slutter så d. 22. januar. Det er en vild og skræmmende beslutning, men jeg tror, det er det rigtige for mig lige nu.
Kys og tanker fra Anne ♥
Faster Mette
Hej Camilla.
Håber i har det godt og får nogle gode oplevelser. Vi glæder os til at følge med i jeres rejse her på siden. Pas godt på jer selv.
Knus fra Mette, Jan, Andreas og Marcus
Hej Camilla
Hej søde Håber at I har det godt og har haft en rigtig god safari tur.
Alle spørger hvordan I har det, så du må genre sende sms. Håber du fik min besked vedr. mobil og jeg sender en besked til din mobil ang. indstillinger for udenlandstelefoni.
Mange knus
Caroline, Peter og Mor
Gitte Kjær
Hej igen. Ja er sku ikke nogen ørn til alt det her, så lige for at sikre mig at du har fået en kælig hilsen fra os i dk, skriver jeg lige her også. Håber i har det super duper. Vi tænker på dig og savner dig...
Kan du have det godt søde og pas på dig selv og hinanden.