Profile
Blog
Photos
Videos
Nu var det ett tag sen vi skrev och här har det hänt saker. Koh Phangan bestod mest av fest men visst hann vi med lite turer på ön. En av dessa turer gjorde vi på självaste julafton. Vi tittade på en karta och hittade ett spaställe. När vi kom dit visade det sig att spat bestod av en bastu som var kolsvart, superliten och luktade väldigt speciellt. Fick lite smått klaustrofobi där inne. Som tur var hade de thaimassage utanför som jag och Josse unnade oss.
Sista dagen på ön blev riktigt lyckad. Jag och Josse satt och åt när plötsligt Frida och Jenny (karins kompisar som jag vart ute med i Sverige) kom gående. Det slutade med altanhäng med tjejerna och våra grannar i radhuslängan, och självklart fest på stranden.
Kl06 på morgonen (alltså hann vi aldrig gå och lägga oss innan vi skulle upp igen) gick våran buss vidare mot Khao lak. Efter att ha partat i 7 dagar ville vi vila upp oss och komma till ett lugnare ställe, och visst har vi kommit rätt, här finns bara barnfamiljer och gamlingar;)
På torsdag lämnar vi Thailand och åker till Malaysia och Langkawi:)
- comments