Profile
Blog
Photos
Videos
Namaqualand
Denne dagen hadde vi frokost kl 8 før vi benket oss inn i safaribilen. Vi kjørte en bit før vi stoppet for å se Table Mountain fra avstand. Vi tok også en stopp for å kjøpe vann og div. andre drikkevarer, pluss annet nødvendig utstyr. Vi kjørte så nordover gjennom Swartland. Vi koste oss glugg i hjel baki bilen, spilte spill, drakk brus og snakket. Vi hadde veldig god plass, bare 4 stk i den digre safaribilen! Miriam satt framme denne dagen, prøvde å holde en samtale gående med Brett (noe som ikke alltid var lett), og styrte musikken. Landskapet var tørt og rødt. På kvelden kom vi til vår første camp, se bildet ovenfor. Vi var imponerte over at det både var dusj med varmt vann og do. Desverre var det en edderkopp i dusjen, samtidig som at det ble mørkt, så jeg (grete) turte ikke å dusje. Men nydelig var det! Solnedgang og nesten fullmåne. Vi fikk bord, stoler, kokeutstyr og mat ut av bilen. Brett begynte å lage mat, og jeg lagde en herrrrrrlig salat ;) Denne dagen spiste vi kyllinggryte, veldig god mat faktisk. Skulle kanskje trodd at maten var kjip på safari, men det er den altså ikke.
Etter middag satt vi rundt bålet og koste oss med litt førjulsdrikk. Vi spilte diverse spill, og snakket. Lukas hadde med ipod`en sin, og det var masse god musikk på denne. Vi begynte å ane at vi var heldig med gruppa. I løpet av kvelden ble vi mer kjent med hverandre. Kl 24 sang Marilyn Monroe bursdagssangen for meg (Happy Birthday Mr President, en noe omtåket versjon), og fra dette øyeblikket måtte jeg bare innse at jeg ikke var 26 år lengre, til Miriams fornøyelse :) Etter dette køyet Miriam og Bart i et telt, og vi andre på taket på bilen. Bart snorket veldig høyt, og vi sendte en varm tanke til stakkars Miriam. Dette var imidlertid første og siste gang Miriam prøvde å sove sammen med Bart i et telt. Jeg var noe bekymret der oppe på taket, hva om jeg gikk i søvne og falt ned? Men fikk sove i midten, og krysset fingre og tær for at jeg skulle ligge stille. Vi sovnet under stjernene, og det var herlig.
Grete <3
- comments
Ida Hei! Ser ut som dere hadde en flott reise. Har planer om å reise over nyttår, og lurte bare på hvor mye dere betalte for reisen ? Og om dere har noen tips på hvor man burde reise ? Mvh