Profile
Blog
Photos
Videos
Ihla Grande, Rio de Janeiro en...... Nederland
Ja, ik ben weer terug en ja, alles is alweer zo gewend. Wat gaat dat toch snel! De laatste paar dagen van m'n trip was er geen draadloos internet, dus vandaar nog even een laastste verhaaltje over m'n gebeurtenissen.
Vanuit Paraty zijn we inderdaad de volgende ochtend vroeg naar Ihla Grande vertrokken. En daar aangekomen scheen de zon. YEAH! Vanaf de boot konden we lopend naar onze Pousada. De bagage werd in bagagekarren vervoerd. Op Ihla Grande zijn namelijk geen auto's. Alleen een politieauto, een ambulance en scooters. Nadat we onze spullen achter hadden gelaten in de Pousada zijn we eerst gaan lunchen. Na de lunch ben ik samen met Polly naar het zwarte strand gelopen. Daar aangekomen was het helaas al vloed en was er weinig van het strand over. Toen zijn we maar weer teruggelopen naar de Pousada en ben ik daar aan het zwembad gaan liggen. Heeeeerlijk!
De volgende dag gingen we met de hele groep met een privéboot naar verschillende strandjes. Eerst zijn we naar Blue Lagoon gevaren, waar we een uur hebben gesnorkeld. Super mooie vissen gezien! Helaas had ik geen onderwatercamera, dus geen mooie kiekjes. Na het snorkelen begonnen we al met de barbecue én gratis caiprinha's, dus iedereen was weer volop aan de drank, wat voor de nodige lollige momentjes zorgde. Terwijl we aan het barbecuen waren kwam er ook nog een mannetje met een klein bootje aangevaren die kokosmelk verkocht. Alhoewel ik geen kokos lust, toch maar gekocht omdat ik het er zo leuk uit vond zien. Na de Blue Lagoon zijn we nog verder gevaren naar een kerkje en naar Lovebeach. Daar hebben we nog een heel watergevecht in het water gehouden. Ik mocht lekker bij een van de schippers op de rug, haha. Hierna gingen we terug en heb ik heerlijk op de voorkant van de boot liggen zonnen. Echt een superdag met veeeeel zon!
Zaterdag was onze laatste hele dag alweer op Ihla Grande. Weer een dag met volop zon. Na een heerlijk ontbijtje zijn we richting de pier gelopen om met de boot naar Lopes Mendez te gaan. Dit is een van de mooiste stranden van Brazilië. Ons plan was om de boot van 10.00 uur te pakken, maar aangezien we er net iets na 09.30 uur waren werd de boot van 09.30 uur voor ons teruggeroepen en vertrokken we dus al een half uur vroeger. Chillll! Na een uur varen moesten we nog 25 minuten lopen. Best zwaar, heuvel op, heuvel af. Alhoewel... De helft van de groep heeft het hele stuk gelopen (2 ⅟₂ uur). Had ook gekunt, maar toch, als het makkelijk kan..Aangekomen op het strand meteen een duik in het water genomen en daarna heerlijk liggen zonnen. Om 16.00 uur zijn we weer teruggelopen om de boot van 16.30 uur te nemen. 's Avonds samen met Graig, Lee, Polly en Zaida wat gaan eten. De rest kwam hier later ook om nog samen een drankje te doen. Na twee wijntjes zijn Polly en ik nog even weggeglipt voor een toetje op straat. Heerlijke chocola die we aan het strand hebben opgegeten. Na nog even gekletst te hebben zijn we terug gegaan naar onze Pousada.
De dag erna was een lange dag én Zaida's verjaardag! Na een boottocht van een uur en daarna nog twee uur per bus kwamen we aan in Riooooo! Snel opgefrist in het hotel en gelunched en daarna kon de citytour beginnen. We vertrokken als eerst naar het statue (jezusbeeld). Deze stond helaas in de steigers voor restauratie, maar vanaf die hoogte konden we wel mooie foto's van Rio maken. Daarna zijn we nog gestopt bij een kathedraal en in een straat die helemaal betegeld was met gekleurde stenen. Daar nog even met de schilder op de foto gegaan, die hield van zijn tong uitsteken (zie foto's ;)). Als laatst zijn we per kabelbaan naar de Sugar Loaf gegaan. Ondertussen werd het al avond, dus vanaf de Sugar Loaf konden we de zon zien onder gaan over Rio. Echt suuuper om dit te zien! 's Avonds was onze allerlaatste avond samen. Daarom ook met z'n allen wat gaan eten in een all you can eat restaurant. Voor 25 reales konden we net zoveel eten als we wouden. Het vlees werd trouwens tussendoor van lange spiezen geserveerd. En het vlees bleeeeef maar komen. Na het eten nog naar een barretje gegaan om onze laatste avond samen te vieren.
Maandag was alweer mijn laatste dag. Niet leukk! Het ging zo snel! Omdat ik gelukkig pas om 8 uur 's avonds vloog had ik nog even tijd om meer van Rio te zien. Mijn plan was om te gaan hanggliden, maar dit was helaas afgelast tot donderdag. Daarom gekozen voor een favelatour. De favela's zijn een soort sloppenwijken waar de mensen geen belasting betalen, omdat het hun eigen grond is. Per generatie wordt er weer een verdieping bij de huizen opgebouwd. Dus overal zie je half afgebouwde huizen. De straten zijn heel smal en alle afvoer loopt ook gezellig naast je voeten op straat. De geur was dus op sommige plekken niet heel aangenaam. De heenweg gingen we trouwens met een motor omhoog, vet stoer! Toen we terugliepen zijn we ook nog naar een kinderdagverblijf gegaan, die kindjes zijn zooooooooo schattig! Ook hebben we nog wat plaatselijke zoeternij geproefd, eerggg zoet. Toen we terugwaren zijn we nog snel even de stad in gegaan om enkele winkeltjes te bekijken. Ook hadden we nog even tijd om langs Copacabana Beach te lopen. Daarna kon het afscheid geven al beginnen. Om 3 uur vertokken Grant en Kylene. Toen snel douchen, m'n laatste spullen inpakken en om 4 uur vertok ik al samen met Steve en Monika. De rest van de groep bleef nog een aantal nachten in Rio, jaloers!
Om 8 uur vertrok mijn vlucht vanuit Rio. Ik heb een hele fijne vlucht gehad. Om 11 uur ben ik namelijk gaan slapen en ik werd de volgende ochtend om half 5 wakker. Dit was dus al half 9 plaatselijke tijd en toen hoefde ik nog maar drie kwartier te vliegen naar Madrid. Op Madrid moest ik twee uur wachten en ja ik kon het niet laten, dus in die tijd lekker geshopt bij Zara! Om 12.15 uur vertrok mijn vliegtuig vanuit Madrid naar Amsterdam waar we om 14.15 uur al landden. Toen ik aankwam in de bagagehal zag ik Pap en Denise al staan. Jeeeuujj! Een superlief welkom met rozen, kaartjes en een supervette collage van Curaçao. Thanks pap, mam en Denise! Vanuit het vliegveld zijn we nog even naar m'n huisje in Amsterdam gegaan, waar allemaal ballonnen opgehangen waren en een welkomstberichtje. Echt superleuk. Daarnaast hing er ook nog een hele vette collage boven m'n bank. Echt supertof, thanks Cheral!
En nu ben ik alweer bijna een week thuis. Vrijdag m'n diplomauitreiking gehad, die was superleuk! Daar zal ik ook even wat foto's van plaatsen. Heel opgewonden heb ik naast Cheral gewacht tot ik mijn diploma in ontvangst mochten nemen. Boven op het podium onze cap en toga afgegooid en toen trots teruggelopen!
En voor nu maar eventjes settelen in Nederland om weer de nodige centjes te verdienen. En hopelijk daarna nog ooit terug naar Zuid-Amerika om de rest te zien. En natuurlijk wil ik nog zoveel andere landen zien, dus waarschijnlijk zal er ooit, hopelijk snel, weer een blog komen! Voor dit jaar heb ik in ieder geval nog, als er weer geld is, enkele tripjes op de planning. Finland, Engeland, Turkije, Duitsland, Frankrijk... Genoeg te doen dus!
Hasta luego!
- comments
Denise Leuk verhaal! En toch nog heel wat avonturen die ik nog niet had gehoord! Bewijst maar weer dat je echt teveel leuke dingen hebt meegemaakt ;) Tot straksss! Xx
Karen Leuk Chantie! Fijn dat de regen afgelopen was en je een paar toffe laatste dagen hebt gehad. Toch ook wel weer fijn om even terug te zijn lijkt me? Hahah, je buluitreiking.. net als in de film die hoedjes afgooien :D dat wil ik ook! Maar moet helaas nog even studeren voor het zover is, deze week tentamens. Trouwens ik stem toch duidelijk voor een Turkije tripje hoorrrr :D
Jolijn Echt heel gaaf chantal! En de foto's zijn supertof:D gefeliciteerd nog met je diploma he! xxx
Lotte Grotendeels had ik je verhalen al gehoord, maar toch nog weer een aantal nieuwe dingen. Je hebt echt een super tijd gehad volgens mij en je bent nu zo bruin! Om jaloers op te worden, haha. Ik ben wel heel blij dat je weer terug bent, kunnen we weer leuke dingen gaan doen (stiekem hoop ik dus dat je niet weer voor langere tijd weg gaat ;) )
Cheral echt leuk je laatste verhaaltjes:D hoe was het werken weer maandag?? stom he dat alles zo snel weer normaal is???dat had ik zelf in 1 weekend ben blij dat ik weer hier zit echt (A) fijne dag en ik hoor vast snel van je kuss!!!!!
Danielle Ik heb eindelijk eens tijd om al je verhalen te lezen! Wat een geweldig verhaal! Ik wou dat ik naar Brazilie kon en naar die heerlijke stranden + gratis drankjes! klinkt geweldig.. Maar waaar zijn je foto´s? ben zo benieuwd! xx