Profile
Blog
Photos
Videos
Endelig fandt man internet igen, og der er sket meget siden sidst. Vi forlod Istanbul, og tog afsted til Thessaloniki, hvor vi paa en meget random maade fik fundet en lille "camping"plads, hvor vi kunne slaa telt op, lige ved stranden. Her var vi saa i 3 dage, hvor vi fik oplevet lidt af hvert. Vi har blaffet (og blev faktisk samlet op), koert i bus uden at koebe billet - hvor vi tilfaeldigvis stoedte paa en kontrolloer, der blev meget forvirret af at vi ikke havde billetter. Det viste sig at vi var ret gode til at spille dumme, og fik ved hjaelp af en dame og chauffoeren, hoppet af bussen uden at faa en boede. Var nu ret sjovt! Ellers har vi for det meste bare chillet ved stranden, og spist lidt klam mad, men som blev tilberedt paa en ret kreativ maade.
Ellers fik jeg sagt farvel til Ash og Lotte i Kroatien, og befinder mig nu hos min soester i Bosnien, hvilket ogsaa er ret nice. Tror denne uge skal bruges paa at slappe af, saa jeg er super frisk til Smukfest!
- comments



M Hej B! I får da bare lige oplevet noget må jeg sige - nice at kunne følge lidt med her inde .. :) Glæder mig til at høre meget meget mere når du kommer hjem. :D Knus herfra Vejen M!