Profile
Blog
Photos
Videos
hei hei alle sammen! :) lenge siden vi har oppdatert bloggen, saa naa var det vel paa tide!
etter Ko phangan tok vi fly til Bangkok for deretter aa fly direkte til Jakarta, som er hovedstaden i Indonesia. Grunnen til endring i reiseplanene var vaermeldingen - hvor det var meldt regn i to uker fremover i baade thailand og malaysia, og ved aa tilbringe tiden med regn i en storby tenkte vi at tiden ville gaa mye fortere, noe den helt klart gjorde!
Etter aa ha diskutert oss til et Visum inn i Indonesia ved hjelp av 10$ og litt god sjokolade, sjekket vi inn paa hotell i sentrum av Jakarta, et sted som var omringet av GIGANTISKE kjopesentere, hvor de haddde klesbutikker vi bare kan dromme om aa ha hjemme i Norge! Selvom vi bare tilbrakte tre netter i Jakarta fikk vi shoppet som om vi skulle ha vaert der i en uke! tusenlappene floy! og etter aa ha sendt alt i en pakke hjem til norge for aa prove aa glemme pengeoverbruken, hoppet vi paa et fly til Bali, for Bali var omtrent det eneste stedet i Asia hvor det fantes SOL !!
Vel fremme paa Bali dro vi til ost paa et sted som het Sanur! Et veldig fredelig sted hvor de hadde deilige strender, med mindre deilig vann som var fult av tank, og vi var en hel natt paa et danskt hotell hvor vi fikk dansk middag (NAMNAM) og dansk frokost!! (meste maten vi har blitt servert siden vi forlot hjemmene vaare)!
Foten til Bennis ble aldri noe bedre etter mopedulykken paa Ko Tao, og etter andre rundte med rongten fant hun og hennes mor ut at det var like greit aa ta en liten svipptur hjem til Norge for aa faa sjekket hva som virkelig var galt med den lille sote ankelen hennes... Foten endte opp som forstuet, og med en skinne paa foten ligger bennis heime og venter paa at den skal heale slik at hun kan komme seg tilbake til varmen!
Heidi og Marie fortsatte ferden paa Bali, og etter aa ha sluppet av bennis paa flyplassen dro vi videre til Kuta(Bali's verson av Asker&Baerum). Kuta er en nydelig by paa sor-ost kysten av Bali! FULT av turister, men ogsaa fult av nydelig indonesiske mennesker! Menneskene der er veldig sote og vennlige, bortsett fra et par damer som beskylte oss for aa ha tatt en stygg kjole fra deres lille sjappe. Etter aa ha slengt litt med leppa til de og vist hvor kjolen hang forstod de at vi syns kjolen var drit stygg og at vi ikke ville hatt den paa oss om vi saa hadde faatt den slengt etter oss!!
Siden tok vi et par dager med surfekurs paa Kuta! Bolgene var ifolge surfelaererne veldig daarlige aa laere aa surfe paa, men vi slang oss naa uti allikevel etter litt torrtrening paa land! Dag 1 startet med aa laere aa ligge paa bolgene og bare surfe paa magen, men etterhvert skulle vi og laere aa staa paa brettet, noe som er MYE vanskeligere enn det ser ut som paa film... Vi klarte det jo selvfolgelig litt, men vi maa nok ove litt mer for vi kan bli med i reklamefilmene for roxy :) Vi folte oss ogsaa ganske fjortiss da vi stod og omtrent stirret ihjel de indonesiske surfemennene som stod og dusjet av seg saltvannet i bar overkropp! Saa naturlige godt trente brune kropper er ikke akkurat hverdagskost hjemme i Norge, og vi trakk ikke til oss blikket for en engelskmann faktisk kommenterte stirringen vaar...... :)
Etter manikyr, pedikyr og fire netter paa Kuta paa et litt smaa-luksus resort med tv og badebasseng dro vi videre til Ubud(hvor vi er naa). Det ligger litt nord for hovedstaden Denpasar, og det ligger ikke ved noe vann saa det er godt og varmt og klamt her for aa si det saann! Vi kom ganske tidlig paa morningen for vi tenkte at vi skulle faa mye ut av dagen! Det forste vi gjorde var aa lope ned til apeskogen, en skog full av aper (naturlig nok). Det koster 8kroner og komme inn, og litt ekstra hvis du skal ha med deg bananer og mate apene med... Apene loper fritt rundt, og hadde vi vist bedre haddde vi ikke vist til apene at "vi har bananer" for saa a putte de nedi kjolen/t-skjorta... apene fant dem! De hoppet opp paa deg og dro deg i klaerne og puttet apehendene nedi toppen din for aa grave frem de bananene! de var veldig sote da :) tilslutt fant vi ut at det var like greit aa bare sette seg rolig ned, saa kom de tilslutt og koste med deg uten aa vaere graadige apekatter som bare var ute etter bananer.. vi fikk tatt masse sote bilder med apekattene, og vi har aldri folt oss saa mye som hjemme da vi satt paa stenen med apekattene :) Apene slet oss ut, og vi sovna tvert paa senga da vi laa oss ned for aa ta en fem-minutters! Vaaknet akkurat i tide til aa faa spist en middag for det var leggetid..
Da vi vaaknet igjen (etter egentlig ikke aa ha sovet saa mye), fikk vi puttet i oss litt frokost for vi dro til elefant villagen hvor fikk vi klappet og matet elefanter og vi fikk ridd tur med dem!! var ikke akkurat gratis, men en ganske toff opplevelse og sitte oppaa et saa gigantisk dyr som vagget frem og tilbake og som egentlig bare ville spise hele tiden! huden deres er skikkelig ru med noen faa lange haar pa, litt ekkelt, men mest sott :) Vi hadde en privatsjaafor som kjorte oss rundt dit vi ville, og etter elefantlekingen fikk vi se paa en rice field, hvor det var ris-terasse(saann som paa bilde) at risen vokser i etasjer... Endelig skjonte vi hvor risen egentlig sitter paa planten!
Etter risbesoket hadde vi tenkt oss paa yoga-kurs, meeen det var ikke noe kurs for nybegynnere akkurat da, og vi er ikke saa veldig glade i aa vente, og det var et spa rett ved siden av, saa gjett hva vi gjorde! :D Vi fikk en times haarkur av to menn, og haarkuren innehold baade hode, nakke og skuldermassasje saa det var ganske vanskelig aa holde seg vaaken etterhvert! Derfra gikk vi nok en liten runde i apeskogen hvor en blond dum jente ble bitt av en ape fordi hun mobba den og lekte med maten dens... (haha)! Saa spiste vi en deilig middag og gikk for aa se paa Balinesisk dansing. Det var kult, og de hadde masse lydefekter men de brukte ingenting annet enn sine egne stemmer :)
Naa sitter vi aa prover aa faa lagt ut noen bilder, men det er ikke lett for internetten her SUGER og er treg, saa det kan vaere dere bare maa vente i spenning til vi kommer hjem!! :):) haha
I morgen drar vi til ostkysten hvor vi skal besoke Bali age village, gaa paa en 3000meter hoy vulkan(hvis vi orker hele...) og for aa faa litt sol paa kroppen! Derfra drar vi mest sannsynlig til Lompok (nabo-oya til Bali) hvor det fins malariamygg, men vi skal poppe piller ;)
PREKAST!! glad i dere alle der hjemme<3 kos og klem fra deres fortsatt hvite barn!
- comments