Profile
Blog
Photos
Videos
Ons is verteld dat de westkust erg ruig moet zijn... wij zijn erg benieuwd. De dag dat we naar de westkust rijden is het zonnig. Het is een mooie route langs de Buller rivier en door de dalen. Onderweg stoppen we om over de langste swingbridge van NZ te lopen. Hij swingt zeker! Aan de andere kant is nog een korte wandelroute uitgezet waar je door een schacht een mijn in kunt kijken. We lopen een rondje en rijden dan verder naar Westport. Vanuit daar gaan we eerst een stukje naar het noorden om een stuk te wandelen langs de kust naar een verlaten strand. Lekker relaxen daar en naar de golven kijken voordat we teruglopen. Op de weg terug naar het zuiden bekijken we nog een limestone boog boven de rivier. Mooi om te zien en gigantisch hoog.
Als we een dag later weer naar het zuiden rijden stoppen we nog bij Cape Foulwind, waar de (stinkende) zeehonden op de rotsen aan het luieren zijn. De zee is iets wilder dan aan de oostkust, maar voor deze kant van het eiland is de zee zeer rustig. Geen ruige golven voor ons dus.
De volgende stop is een oude goudmijn. De eigenaar is erg enthousiast en kan er veel over vertellen, inclusief het showen van zijn goudklompje en de kleine spikkeltjes goud die hier nog in de rotsen te vinden zijn. Er is nog een oud spoor, je kunt een paar mijnen in en de houten machine om het goud te filteren staat er nog.
Vanuit daar gaan we door naar de pancake rocks. Rotsen waar je duidelijk kunt zien dat ze uit horizontale laagjes opgebouwd zijn. Onze eindstop van de dag is Hokitika, een dorp wat bekend staat om de jade. De volgende dag bezoeken we hier dan ook een jadefabriek, waar je de kunstenaars aan het werk kunt zien en een korte rondleiding krijgt waar iets verteld wordt over jade. Na nog wat door het dorp gelopen te hebben gaan we door naar Franz Josef, waar je de gletsjer op kunt. Om enigszins solidair te zijn met jullie in de sneeuw ;-)
's Ochtends is het na een koude nacht moeilijk opstaan. Om acht uur moeten we in het centrum staan om een dag de gletsjer op te gaan. Onze gids is een Engels broekie, maar bergbeklimmen is zijn hobby. Met hem gaan we vandaag de gletsjer op. Eerst een stuk door de rotsen en dan vlak voor het ijs mogen onze crampons onder de schoenen gebonden worden (ijzeren punten). Daarmee heb je goed grip op het ijs, alleen het eerste stuk op de rotsen is even wennen. Na een flinke klim en onze gids die aardig wat treden in het ijs hakt komen we bij het leukste stuk van de gletsjer, de icefall. Hier zie je mooi de blauwe gloed in het ijs, doordat het is samengeperst en er geen lucht in zit. Al snel komen we de eerste ' grot' tegen, erg gaaf. Wel supersmal, we passen er net doorheen. De wanden in dit stuk van de gletsjer zijn superhoog. We zigzaggen door het ijs en gaan nog twee grotten door, echt aan te raden dit! Waar we onze weg naar beneden weer inzetten zien we de eerste kea (bergpapagaai) die natuurlijk op de foto moet. Naar beneden lopen gaat een stuk sneller en om vijf uur staan we weer onderaan de gletsjer. Echt een superdag.
De dag erna rijden we het laatste stuk langs de westkust en gaan we de Haast pas door. We stoppen op een camping die mooi tussen de bergen ligt en eten daar onze restjes op, aangezien er niks te eten verkrijgbaar is. Hier kun je ook mooi sterren kijken. Morgen verder naar de zuidkust en de fjorden.
- comments